Akümülasyon (Sıcak Su Depolama) Tankı

Ürün No: Ürün Serisi: Ürün Grubu: PDF Dosyasını İndir:
71 71AT Akümülasyon (Sıcak Su Depolama) Tankı

Akümülasyon tankları villa, hastane, apartman, spor tesisi, toplu konutlar, fabrikalar, sanayi tesisleri veya endüstriyel tesisler gibi kullanım noktalarında sıcak kullanma suyunun hijyenik ortamda depolanması amacı ile kullanılmaktadır. Kısacası sıcak suyun daha yoğun kullanıldığı projelerde depolama ihityacını akümülasyon tankları karşılar. Depolama tanklarının primer devre ısı kaynağı bir katı yakıtlı sıcak su kazanı veya sıvı/gaz yakıtlı bir sıcak su kazanı veya elektrikli bir ısıtma kazanı veya güneş enerjisi veya jeotermal bir enerji olabilir. Isı kaynağının enerjisi bir ısı değiştiriciden geçirilerek max. 95°C’e kadar sıcak kullanma suyu veya proses suyu depolanır.

Tankın su ile temas eden iç yüzeyi sıcak galvaniz daldırma yöntemi ile kaplanmakta veya proses gereği paslanmaz saç kullanılmaktadır. Mg anot ile korozyona karşı korunan depo poliüretan ile izole edilerek bir ısı kalkanı oluşturulmaktadır. Dış gövde elektrostatik toz boya kaplı çelik gövde veya esnek dış kaplama malzeme ile giydirilmektedir.

EN13445 standartlarına göre imal edilen tankların standart max. çalışma basıncı 10 bar olup, daha yüksek basınçlarda özel imalat gerçekleştirilmektedir. Ayrıca talep edilmesi halinde HE-EWH Serisi serpantinli ve elektrik kumanda panolu olarak da imalat portföyümüzde yer almaktadır.

Kategoriler: